Międzyszkolny Konkurs Czytania Ze Zrozumieniem "Czytam, analizuję, wnioskuję" dla klas 1-3

Opublikowano: 2019-06-05 16:04, Numer artykułu: 13733

17 maja w naszej szkole, po raz pierwszy odbył się Międzszkolny Konkurs Czytania Ze Zrozumieniem pt. "Czytam, myślę, wnioskuję"

Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością dzięki której możemy poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego i poszerza zainteresowania uczniów. Nasz konkurs pozwolił zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i możliwościami. Wymagał od uczniów sprytu i logicznego myślenia, gdyż niektóre z zadań  polegały na dokładnej analizie treści lub obiektu i wyciąganiu wniosków.  Uczniowie  mogli wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce. Liczymy, że konkurs spotka się z zainteresowaniem i życzliwością zarówno dzieci jak i opiekunów również w kolejnych latach.

Cele konkursu:

• doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem,
  • doskonalenie umiejętności: czytania, pisania i wykorzystywania wiedzy w praktyce,
  • kształtowanie koncentracji,
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
  • kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

Do konkursu przystąpili uczniowie z SP 48, SP 41 oraz SP 30.

A oto wyniki:

I miejsce ex aequo:

KL. 1

Adaś

Jacek Kalaczyński

Lena Zawodzińska

Krystyna Grabarska

KL. 2

Mateusz Droż

II MIEJSCE EX AEQUO:

KL.1

Lena Kerner SP41

Maksymilian Paprocki SP41

Emilia Janus SP48

KL2

Zuzanna Lewandowska

III MIEJSCE EX AEQUO:

Mateusz Więcek SP 48

Kacper Pacura

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!!