O ekologii wiemy już chyba wszystko!!!! Sporo się działo.

Opublikowano: 2019-10-24 22:21, Numer artykułu: 13740

21 maja klasy drugie wzięły udział w wycieczce do Balczewa do PUNKTU EDUKACYJNEGO PLAST-MAR.

Jest to firma zajmująca się recyklingiem przełamująca stereotypy i pokazująca że przetwórstwo tworzyw sztucznych jest nieszkodliwe, przyjazne środowisku naturalnemu a wręcz konieczne dla jego ochrony. Obserwowaliśmy proces obiegu odpadów od śmieci po wyrób gotowy. W nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach braliśmy aktywny udział w  zajęciach, których celem jest pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnej środowiska człowieka oraz praktyczne poznanie procesu recyklingu. To była bardzo cenna lekcja.

22 maja klasa 2b wraz z Panią Aleksandrą Wrońską -Żelazną na czele, zaprezentowała nam przedstawienie z okazji Dnia Ziemi, które również brało udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd Miasta wydział Gospodarki oraz Pałac Młodzieży i zdobyło tytuł laureata.

Swoje przedstawienie zaprezentowało również zaprzyjaźnione przedszkole MUMINKI, które zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Ponadto tego dnia przyjechał EKO-BUS i  bociek Boguś z Centrum Edukacji Ekologicznej z Myślęcinka.  Bociek Boguś zachęcał nas do dbania o  naturalne środowisko,  przypomniał wszystkim,  jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne oraz jakiego koloru są pojemniki przeznaczone do tego celu.

Możemy chyba śmiało i z dumą stwierdzić, że o ekologii, segregacji śmieci i dbaniu o przyrodę wiemy naprawdę sporo;)