Rodzinny spływ kajakowy klas 1

Opublikowano: 2019-10-24 22:24, Numer artykułu: 13874

Dnia 25.05.2019 odbył się pierwszy rodzinny spływ kajakowy pt. „Spływ Wolności”, na trasie Trzciniec – Janowo. Przed wodowaniem kajaków wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w kamizelki oraz zostało przeprowadzone krótkie szkolenie na temat bezpieczeństwa na wodzie podczas pływania kajakiem. Wszyscy uczestnicy spływu płynęli w ciszy, podziwiając piękno otaczającej przyrody. Dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą obserwując i słuchając różnych gatunków ptaków.

Dodatkową atrakcją było przepłynięcie pod nowo powstającym największym mostem przez Brdę w ciągu północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, która będzie częścią trasy S5. Konstrukcja nad Brdą liczyć będzie 228 metrów długości a szerokość to ponad 35 metrów.

Po ponad godzinie wiosłowania wszyscy uczestnicy dopłynęli do celu. Przygoda ze wspaniałymi uczestnikami spływu zakończyła się piknikiem na polanie w Janowie. Przy ognisku każdy dzielił się wrażeniami, jakie doznał podczas tej przygody.

Potwierdzeniem udanego spływu mogą być słowa uczennicy klasy 1b Amelki N.: „To jest dużo lepsze od oglądania bajek”