Śpiewamy Niepodległej

Opublikowano: 2019-10-24 20:41, Numer artykułu: 7392

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 8 listopada w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, piosenek żołnierskich.

Szkolna stołówka wypełniła się uczniami, rodzicami i nauczycielami. Czas na śpiewanie znaleźli także: radny naszego miasta p. Janusz Czwojda oraz goście z Rady Osiedla Górzyskowo: p. Mieczysław Ertmański i p. Jarosław Zientara.

W piosenkach i wystąpieniach znalazła odbicie historia naszej niepodległości. Uczniowie klasy piątej wzruszyli swoimi życzeniami dla Polski, a gimnazjalistki  - przemówieniami o ojczyźnie. Ogłoszono również wyniki konkursu „Ślady niepodległości w Bydgoszczy”.

Ale przede wszystkim zaśpiewaliśmy Niepodległej: od „Szarej piechoty”, przez „Pierwszą kadrową”,  „Warszawskie dzieci” i „Pałacyk Michla” po „Biały krzyż” i „Mury”. Akompaniowały: niezastąpiona pani Beata Dondalska i  Ewa Tworek z kl. 3c.

Całość poprowadziła pani Wioletta Górska.

Popołudnie pełne ważnych słów i pięknego, z serca płynącego śpiewania, okazało się bardzo udanym przedsięwzięciem