Pasowanie

Opublikowano: 2019-10-24 20:38, Numer artykułu: 6763

W środę, tj. 24 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania
i pasowania uczniów klas pierwszych
. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek, wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Szarych Szeregów z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy.

Uroczystość rozpoczęła się „podróżą” do niezwykłych krain: do KRAINY MĄDROŚCI, do KRAINY MIŁOŚCI
 i do KRAINY RADOŚCI. W każdej z krain czekała na pierwszoklasistów wróżka, która przygotowała dla nich jakieś zadanie. Dzieci bezbłędnie poradziły sobie z każdym z nich, wykazując się ogromną wiedzą
 i umiejętnościami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej i patriotycznej. Wszyscy zgromadzeni goście byli świadkami, jak klasy pierwsze potrafią zgodnie pracować, liczyć, znają litery, pięknie śpiewają oraz szanują swoją ojczyznę. Uwieńczeniem i nagrodą za pomyślne przejście sześciu prób, w trzech krainach było uroczyste ślubowanie. W imieniu 63 pierwszoklasistów ślubowanie na Sztandar Szkoły, złożyły trzyosobowe delegacje. W trakcie składania ślubowania wszyscy obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystej przysiędze zostali pasowani „czarodziejskim” ołówkiem przez Panią wicedyrektor Lucynę Filarecką, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

W czasie uroczystości cały czas panowała podniosła atmosfera, pełna wzruszeń i radości.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej i wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Na uroczystości pasowania na ucznia wystąpił szkolny zespół muzyczny, pod kierunkiem Pani Beaty Dondalskiej. Członkowie zespołu przygotowali muzyczne niespodzianki specjalnie dla bohaterów tego dnia - pierwszaków, dostarczając im, oraz wszystkim przybyłym gościom niesamowitych wrażeń muzycznych.

Jesteśmy  przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Uroczystość poprowadziły uczennice z klasy 5a oraz 3d gimnazjum.

Program przygotowały  wychowawczynie klas pierwszych: Pani Jolanta Klucz, Pani Teresa Górna oraz Pani Joanna Bodaszewska, które składają ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pracę przy organizacji całej uroczystości.