„Sprzątanie Świata”

Opublikowano: 2019-11-08 14:59, Numer artykułu: 16875

„Sprzątanie Świata”

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. Była to dla nas wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie sprzątali odpady i nieczystości rozrzucone przez okolicznych mieszkańców wokół szkoły, a następnie starannie je segregowali. Akcja przebiegała sprawnie i z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Tego dnia w szkole zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały uczniów do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Ponadto zaangażowaliśmy się w działania w ramach Projektu Ogólnopolskiego „Działaj z imPETem”. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, wykonaliśmy plakaty oraz karty pracy dotyczące segregacji odpadów.