Opublikowano: 2019-10-11 20:33, Numer artykułu: 16173

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy podjęli niełatwą próbę zdania egzaminu z „tabliczkowej wiedzy”, czyniąc to pod presją czasu. Nasi egzaminatorzy (Marysia, Lena, Amelia, Kostek i Ola) z klasy 8a,7a i 6b pod czujnym okiem koordynatora akcji – p. Agnieszki Kowalskiej, zaopatrzeni w losy i stopery sprawdzali matematyczną pamięć swoich rówieśników. Cieszymy się, że już klasy trzecie SP 30 znają rewelacyjnie tabliczkę mnożenia i bardzo ochoczo, a przede wszystkim poprawnie odpowiadały na pytania, zdobywając tym samym tytuły ekspertów tabliczki mnożenia.

Bardzo nam miło, że do naszej zabawy przyłączyła się również dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Dorośli pomimo początkowego stresu poradzili sobie rewelacyjnie, a wszystkie przepytane osoby zdały egzamin pozytywnie.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo, a uczniom życzymy wielu matematycznych sukcesów.