Akcja „Podziel się tabliczką czekolady – zostań zajączkiem”.

Opublikowano: 2023-04-26 20:37, Numer artykułu: 67867

Klasa 6b wraz z wychowawcą p. Anną Konstantynowicz oraz p. Katarzyną Wawruk dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za aktywny udział w akcji „Podziel się tabliczką czekolady – zostań zajączkiem”. Akcja została przeprowadzona w naszej szkole 4 kwietnia 2023 roku i polegała na zbiórce czekolad, które zostaną przekazane Ukrainie, a dokładnie żołnierzom przebywającym w szpitalach polowych. Grudniowa zbiórka okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ ranni żołnierze po trudach walki bardzo potrzebują słodyczy, aby ich organizmy szybciej się regenerowały. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 493 tabliczki czekolady, które zostały przekazane Fundacji Bractwa Inflanckiego oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Mir-Świat. 4 maja 2023 roku pojadą do Ukrainy, aby ostatecznie trafić do szpitali polowych na froncie walki.

Serdecznie wszystkim dziękujemy

Organizatorki Katarzyna Wawruk oraz Anna Konstantynowicz.