Co odpowiadać dzieciom, gdy zapytają o koronawirusa?

Opublikowano: 2020-04-06 13:23, Numer artykułu: 24338

Czas koronawirusa

Co to jest koronawirus? Dlaczego ciągle musimy  myć ręce? Czy wszyscy zachorujemy? Co to jest pandemia i kwarantanna?

Te i wiele innych pytań stawiają nasze dzieci . Jak im to wszystko wytłumaczyć? O koronawirusie powiedziano już wiele: w telewizji, w radio, w Internecie. Mamy świadomość z czym przyszło nam się mierzyć. Do dzieci te informacje także docierają. Są świadome, że dzieje się coś trudnego, nawet jeśli nie wszystko rozumieją. Czują nasze emocje.

Każdy z nas, niezależnie od tego czy jest dorosłym czy dzieckiem, lepiej sobie radzi w środowisku, które zna i rozumie. Dlatego tak ważne jest, aby pytania naszych dzieci nie pozostały bez odpowiedzi. Musimy być dla nich wsparciem w tym trudnym czasie.

Korzystajmy z porad specjalistów, dostępnych materiałów w bogatych zasobach internetowych. Pomocą w tym wyzwaniu może być np. „Krótki film o koronawirusie”, który w bardzo przystępny sposób daje odpowiedź na wiele trudnych, dziecięcych pytań.

Krótki film o koronawirusie: https://youtu.be/H0mx90NbvuM