Dzień Liczby Pi.

Opublikowano: 2021-03-19 19:25, Numer artykułu: 38013

W dniu 14 marca (3.14) obchodziliśmy Dzień Liczby Pi.

Liczba pi zwana pięknie LIDOLFINĄ jest liczbą trochę magiczną. Zawsze przy obliczeniach dotyczących kół i okręgów wynosi około 3,14…

Uczniowie w tym roku uczcili Dzień Liczby Pi wyjątkowo w formie online. Poznali historię liczby pi, ciekawostki, a także wysłuchali utworu o liczbie pi oraz przeczytali wiersz Wisławy Szymborskiej "Liczba pi".

Razem z uczniami z klas 4a,4b,4c badaliśmy także czy przy podzieleniu obwody koła przez jego średnicę uzyskamy wartość zbliżoną do 3,14 , a także sprawdzaliśmy czy data naszego urodzenia znajduje się w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi.

Uczniowie kl.6a wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w prezentowaniu swojej liczby pi. Klasa 6b oglądała film dotyczący liczby pi, a także wzięła udział w quizie odnośnie wiedzy o PI.