Konferencja naukowa

Opublikowano: 2019-11-06 22:01, Numer artykułu: 16996

Dnia 28 października uczniowie klasy 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w Konferencji naukowej zorganizowanej w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia z różnych dziedzin. Uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawych prelekcji dotyczących skał i ich powstawania   oraz, z dziedziny architektury, na temat najwyższych budynków świata. Wykłady przygotowane były przez wykładowców z bydgoskich uczelni.  Największe zainteresowanie wzbudziły jednak wystąpienia młodzieży dotyczące historii sztuki oraz historii polskiego himalaizmu. Występujący uczniowie szkół średnich opowiadali o swoich pasjach z wielkim zaangażowaniem i zapewne stali się inspiracją dla niejednego uczestnika konferencji. Całe wydarzenie uświetnione zostało występami zespołu wokalnego "Jerzyki" z Zespołu Szkół Budowlanych.