Konkursy w ramach SOiT

Opublikowano: 2019-03-17 22:02, Numer artykułu: 11576

KONKURSY W RAMACH PROJEKTU „SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA”

IQ BRAIN

Konkurs logiczny, na inteligencję. Eliminacje już 30 marca, elektronicznie. Finał odbędzie się w maju, uczestnicy będą w maskach, aby jury oceniło tylko ich wiedzę , a nie to, jak wyglądają.

BRAMY WALHALLI

Konkurs mitologiczny, w którym uczniowie wykazują się wiedzą na temat różnych mitologii np. skandynawskiej, rzymskiej, słowiańskiej itp., eliminacje 30 marca, finał w czerwcu w trakcie Festiwalu Kultur.

ŚCIGAJĄC MISTRZÓW

Konkurs sportowy, w którym można się pochwalić wiedzą na temat dyscyplin sportowych i mistrzów sportu, nie trzeba się gimnastykować, ani biegać, skakać czy wykonać jakiś większy wysiłek oprócz intelektualnego, eliminacje 30 marca, finał w czerwcu w trakcie Festiwalu Kultur.

OBIEŻYŚWIAT

Konkurs podróżniczy, w którym uczniowie mają okazję pochwalić się wiedzą geograficzną, podróżniczą, znajomością różnych regionów, eliminacje 30 marca, finał w czerwcu w trakcie Festiwalu Kultur.

TO, CO NAJWAŻNIEJSZE

Konkurs fotograficzny, w którym uczniowie ukazują na fotografiach to, co jest dla nich najważniejsze, co cenią, co mają do powiedzenia, co lubią, jakie mają pasje. Każdy uczeń robi tylko 1 zdjęcie, technika dowolna, format A4, może być kolorowe albo czarno – białe. Uczestnicy muszą podpisać zgodę na udział w konkursie oraz oświadczenie, że zdjęcie wykonali samodzielnie. Termin: do 28 kwietnia

SYMBOLE WOLNOŚCI

Uczniowie wykonują pracę przestrzenną (3D), która przedstawia jakiś symbol wolności np. Statua Wolności, gołąbek pokoju, zaciśnięta pięść, znicz olimpijski, Mur Berliński itp. Prace będą zaprezentowane w formie wystawy w trakcie Festiwalu Kultur, dlatego potrzebna będzie zgoda na udział oraz oświadczenie, że praca jest własnoręcznym dziełem. Termin: do 28 kwietnia