KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Opublikowano: 2020-02-13 20:33, Numer artykułu: 20710
KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"MOVIEGOERS"
Zapraszamy uczniów klasy 7 i 8 do udziału w konkursie filmowym w języku angielskim "Moviegoers". Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu dotyczącego filmów anglojęzycznych (zadania typu prawda/fałsz, tłumaczenie tytułów filmów itp.). Osoby, które przejdą do finału (w VIII LO), zmierzą się z zadaniami pod hasłem ANIMATED WORLD II, dotyczącymi filmów "How To Train Your Dragon", "Frozen", "Toy Story" oraz "Tangled". Konkurs odbędzie się 19 lutego br. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego.

"ENGLISH IS EVERYWHERE"
Ten konkurs także przeznaczony jest dla uczniów klas 7 i 8 i składa się z trzech etapów. Pierwszy etap, który odbędzie się 20 lutego, obejmuje test leksykalno - gramatyczny i krajoznawczy.  W drugim etapie ( w IX LO) uczniowie rozwiązują kolejny test. Trzeci etap polega na przygotowaniu prezentacji o wybranym zagadnieniu dotyczącym krajów anglojęzycznych. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego.

"YOUNG JOURNALISTS"
Do udziału w tym konkursie zapraszamy uczniów klas 6, 7 i 8. Konkurs jest jednoetapowy i polega na wcieleniu się w rolę dziennikarza i napisaniu w języku angielskim listu, reportażu lub artykułu na temat jakiejś historii, która przydarzyła się w trakcie podróży np. na wakacje. Temat pracy "On the way". Prace konkursowe należy przygotować do 4 marca i przekazać nauczycielom języka angielskiego. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody w trakcie "drzwi otwartych" szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.