Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Opublikowano: 2024-05-12 22:41, Numer artykułu: 82906

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu podejmowaliśmy inicjatywy mające na celu poprawę świadomości ekologicznej naszych uczniów. Pracowaliśmy metodą projektu, oglądaliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, wykonywaliśmy prace plastyczne, mapy myśli, notatki, plakaty i inne ciekawe wytwory. Nasza Pani Logopeda- Pani Monika również włączyła się w obchody Dnia Ziemi wykonując ze swoimi podopiecznymi ćwiczenia logopedyczne o tej tematyce. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs plastyczny! Pamiętajmy o tym, że 22 kwietnia nasza planeta obchodzi imieniny, a dbać o nią należy CODZIENNIE ????????????????????

W ramach działań z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wybraliśmy się także sprzątać okolice szkoły. Klasy 2b, 3c, 5a i 7a wraz z wychowawcami świetnie się spisały. To nie pierwsze sprzątanie świata w roku 2024. Wcześniej braliśmy udział w akcji BORPY, gdzie zaangażowało się 75 uczniów, rodzice i nauczyciele. Gdyby każdy choć kilka razy w roku zebrał 1 duży worek śmieci nasza planeta byłaby czystsza i piękniejsza ????????????????
Uczniowie klas 2b i 2d wraz z wychowawczyniami  przygotowali przedstawienie pt. "Cztery żywioły", na które zaproszone zostały wszystkie klasy 1-3 oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli - Przedszkola nr 70 "Stokrotka" oraz Przedszkola "Muminki". Przedstawienie bardzo się podobało, a publiczność wiele się nauczyła!!! ????????☄️????????????
Brawo dla wszystkich uczestników  tegorocznych działań????

Pliki do pobrania: