PROFILAKTYKA ZDROWIA EMOCJONALNEGO
Działania edukacyjno – profilaktyczne promujące wspieranie zdrowia emocjonalnego w bieżącym roku szkolnym:
Nasza szkoła poprzez różne akcje profilaktyczne i edukacyjne w ciągu całego roku szkolnego włącza się w działania, które zwiększają świadomość i wspierają zdrowie emocjonalne uczniów. W działania te włączają się wszyscy nauczyciele oraz specjaliści szkolni (psycholog, pedagog, pedagog specjalny) tworząc wspólne międzyprzedmiotowe projekty (np. lekcje edukacyjne w klasach, konkursy plastyczne, panele dyskusyjne, filmy profilaktyczne, gabloty informacyjne, spacery profilaktyczne).
Przykładowe akcje profilaktyczne w zakresie wspierania zdrowia psychicznego:
1. Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
2. Tydzień Szczęścia w Szkole
3. Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci
4. Kampania Dzieciństwo Bez Przemocy
5. Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego oraz Światowy Tydzień Zdrowia Psychicznego
6. Szkolny Tydzień Profilaktyki
7. Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu
8. Tydzień Autyzmu w ramach Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu
9. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
10. Światowy Tydzień Mózgu
11. Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Szkole
p. s.
na zdjęciu głównym :
Plakat – praca zespołowa – wygrana uczniów z klasy 8c w szkolnym konkursie plastycznym pt.:
„Możesz wspierać swoje zdrowie emocjonalne”,w którym główną nagrodą był tort dla całej klasy.