Sprzątanie Świata 2021 - „Myślę, więc nie śmiecę”

Opublikowano: 2021-10-24 11:05, Numer artykułu: 45149

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Sprzątanie Świata.  Była to dla nas wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie sprzątali odpady i nieczystości rozrzucone przez okolicznych mieszkańców wokół szkoły, a następnie starannie je segregowali. Akcja przebiegała sprawnie i z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Tego dnia w szkole zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały uczniów do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. W klasach 1-3 odbyły się zajęcia dydaktyczne „Jak rozkładają się odpady?” Ponadto uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną - „Segregacja odpadów – myślę więc nie śmiecę”, wykonali plakaty, karty pracy oraz lapbooki pt. „Ekologia".