Sprzątanie Świata - "Kolror ma znaczenie"

Opublikowano: 2020-10-07 21:14, Numer artykułu: 31834

Sprzątanie Świata 2020 – „Kolor ma znaczenie”

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”.  Była to dla nas wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie sprzątali odpady i nieczystości rozrzucone przez okolicznych mieszkańców wokół szkoły, a następnie starannie je segregowali. Akcja przebiegała sprawnie i z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Tego dnia w szkole zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały uczniów do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Między innymi, w klasach 4-6 zostały przeprowadzone lekcje na temat: Segregacja odpadów - „Kolor ma znaczenie”.

W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, wykonali plakaty oraz karty pracy dotyczące segregacji odpadów. Ponadto zaangażowaliśmy się w działania w ramach Projektu Ogólnopolskiego „Działaj z imPETem”.

Pliki do pobrania: