"Stanisława Niesiołowskiego Muzeum Latające" - wystawa w SP 30

Opublikowano: 2023-04-20 11:30, Numer artykułu: 67488
„Stanisława Niesiołowskiego Muzeum Latające”
PRZYSTANEK GÓRZYSKOWO
677. rocznica Urodzin Bydgoszczy, to dobra okazja, aby więcej czasu poświęcić na refleksje związane z historią naszego miasta.
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Szarych Szeregów wraz z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy MOEN, zorganizowała „Bydgoską Re-Produkcję Sztuki” z wykorzystaniem Nowych Technologii, czyli połączenie wystawy ze smartfonem.
W ramach tego działania w poniedziałek udostępniono specjalną ekspozycję. Wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Legend Szyperskich MCK oraz z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego jest poświęcona malarskim i graficznym wizerunkom Bydgoszczy przełomu XIX i XX wieku. Mobilna ekspozycja reprodukcji zasobów MOB nawiązuje do działalności Stanisława Niesiołowskiego – starosty bydgoskiego z roku 1920, współtwórcy m.in. lokalnego oddziału Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Niesiołowski był ambitnym, pracowitym i wrażliwym na sprawy społeczne politykiem, krzewicielem kultury, ale również i przemysłowcem – dyrektorem „Karbidu Wielkopolskiego”.
Wystawę odwiedzają zorganizowane grupy szkolne aż do 28 kwietnia.