Sukcesy ekologiczne SP30

Opublikowano: 2021-06-24 20:11, Numer artykułu: 41922

Każdego roku w czerwcu Miasto Bydgoszcz podsumowuje działania i projekty ekologiczne prowadzone w szkołach i przedszkolach. Przez cały rok szkolny dzieci i młodzież bydgoskich szkół bierze udział w akcjach, które organizuje Urząd Miasta Bydgoszcz. Są to m.in.: zbiórka nakrętek i baterii, Sprzątanie Świata i Międzynarodowy Dzień Ziemi, Bydgoska EkoAkademia, Leśna Skrzynia Skarbów i Bydgoski Grant Ekologiczny.

Nasze działania ekologiczne zostały zauważone i docenione. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 23 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursów (łączna klasyfikacja, biorąc pod uwagę całokształt aktywności). Nasza szkoła zdobyła II miejsce za Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021 oraz III miejsce w konkursie EKOSZKOŁA 2021.