Opublikowano: 2018-10-08 18:16

28 września obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i z tej okazji nauczyciele matematyki wraz z uczniami kl. IIIc gimnazjalnej  przeprowadzili w naszej szkole nietypową akcję. Obchody matematycznego święta zostały podzielone na dwie części, których celem było zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Najpierw młodzież zapoznawała się ze sposobami szybkiego i sprytnego obliczania iloczynów, studiując plakaty rozwieszone na terenie całej szkoły. Następnie uczniowie z klas od czwartej do ósmej wraz z gimnazjalistami mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia, biorąc udział w krótkich egzaminach. W rolę egzaminatorów wcieliły się koleżanki i koledzy z klasy z innowacją matematyczną. Każdy uczestnik po bezbłędnym rozwiązaniu zadań otrzymywał certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia, który gwarantował dobrą znajomość tabliczki oraz dodatkowe przywileje na kolejnej lekcji matematyki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy