V MAŁY KONGRES OCHRONY ŚRODOWISKA

Opublikowano: 2021-11-02 18:52, Numer artykułu: 45595

W dniu 27.10.2021 uczennice naszej szkoły wzięły udział w  V KONGRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA pod hasłem „Razem dla czystego powietrza”.

Kongres miał na celu poinformowanie uczniów i nauczycieli o negatywnym wpływie smogu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne. Przekazanie dokładnych informacji o tym, jak wprowadzać rozwiązania ograniczające niską emisję i przedostawanie się zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego.

W trakcie spotkania miała miejsce Ekologiczna Debata Oksfordzka poprowadzona przez uczniów VILO w Bydgoszczy oraz pokazy doświadczeń zademonstrowane przez nauczyciela fizyki wraz z uczniami VILO.

Podczas kongresu został także przeprowadzony Miejski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska, w którym wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wyczling z klasy 8a.

Gratulacje!!!