Warsztaty matematyczne pt. "Triki matematyczne czyli jak liczyć w pamięci szybciej niż kalkulator".

Opublikowano: 2023-06-12 13:37, Numer artykułu: 69880

W środę 7 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty matematyczne pt. "Triki matematyczne czyli jak liczyć w pamięci szybciej niż kalkulator".

Zajęcia dla uczniów klas piątych i szóstych, zorganizowane przez p. Agnieszkę Kowalską poprowadził Pan Maciej Zawodziński - sędzia Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci, a zarazem trener technik pamięciowych.
Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się jak szybko obliczyć sumę po kolei występujących po sobie liczb, poznała błyskawiczny sposób mnożenia liczb dwucyfrowych oraz trzycyfrowych przez 11, magię liczby 37 oraz wiele innych przydatnych w nauce matematyki trików.