Wszystkie Kolory Świata - projekt edukacyjny UNICEF

Opublikowano: 2022-02-03 12:09, Numer artykułu: 49317
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF Polska, której celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
Materiały należy dobrać samodzielnie, decydując skąd będzie pochodzić szyta laleczka.
W szycie laleczki mogą zaangażować się wszyscy członkowie rodziny. Każda laleczka musi mieć swój akt urodzenia, gdzie będzie kraj pochodzenia, imię, wiek, a także jej zainteresowania/ hobby. Laleczki można szyć do 4 marca.

Następnie zostanie zorganizowany Dzień Wszystkich Kolorów Świata, gdzie będzie można podziwiać wszystkie laleczki oraz odbędą się licytacje, w których będzie można wylicytować laleczki od minimalnej kwoty 10zł. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i czekamy na Wasze laleczki!