Wycieczka do fabryki PLAST-MAR - fabryki recyklingu tworzyw sztucznych

Opublikowano: 2022-11-14 17:20, Numer artykułu: 60114

4 listopada br. w ramach edukacji ekologicznej klasa 2a oraz 2b udaly się na wycieczkę do firmy Plast – Mar w Balczewie. Zakład specjalizuje się w recyklingu odpadów stosując nowoczesne technologie. Zajęcia edukacyjne składały się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych w sposób przyjazny dla środowiska. Były ćwiczenia praktyczne mające charakter zabawy, a także zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie mogliśmy obserwować pracę maszyny do produkcji regranulatów. Pod koniec zajęć dzieci przeszły test sprawdzający wiedzę z zakresu recyklingu. Każde dziecko otrzymało w prezencie kilka doniczek, smycz z logo firmy oraz wspólne zdjęcie całej grupy.