Zajęcia z przedstawicielką WÓD POLSKICH "DZIEŃ MAŁEGO NAUKOWCA, WODNIAK NA MEDAL"

Opublikowano: 2020-03-01 17:33, Numer artykułu: 21292

Dnia 28.02.2020 klasę 2 c odwiedziła Pani Edyta Rynkiewicz, przedstawicielka Wód Polskich, która przeprowadziła z uczniami zajęcia z Edukacji Wodnej pt. "Dzień Małego Naukowca - Wodniak na medal".

Przedmiotem tego typu zajęć z edukacji wodnej jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na aspekty związane z zasobami wodnymi na terenie całego naszego kraju.

Uczniowie zastanawiali się, jak można dbać o czystość wody, kiedy występują susze i powodzie, ale również co można zrobić, aby przeciwdziałać i minimalizować tego typu zjawiskom. Uczestnicy edukacyjnych pogadanek otrzymali też edukacyjne książeczki z ćwiczeniami oraz upominki, które po zajęciach nadal będą przypominały o gospodarowaniu wodą w codziennym życiu.